Angela Merkel: „Miért vagyok keresztény?”

2015. február 27., címkék: angela merkel

A világ egyik legbefolyásosabb asszonyának számít. Erejének és inspirációinak forrását a német szövetségi kancellárasszony, Angela Merkel a keresztény hitben látja. A német sajtóban életútjáról és személyes istenhitéről vallott.

Születésnapján köszöntötte Merkelt az EKD elnöke

2014. július 17., címkék: nikolaus schneider, angela merkel, Nikolaus Schneider, német protestáns egyház (ekd)

Nikolaus Schneider, az EKD elnöke szenvedélyes, felelősségteljes és mértéktartó politikusként méltatta a hatvan éves Angela Merkel német kancellárt.

Száz éves a Protestáns Sajtószolgálat, az epd.de

2010. február 07., címkék: Nagyvilág, angela merkel, német protestáns sajtószolgálat (epd), margot käßmann

Professzionális és nagy teljesítményű hírszolgálat az epd.de – méltatta a protestáns hírügynökséget Angela Merkel német kancellár.

Történelmi felelősségüknek nem tettek eleget a vezető nagyhatalmak államfői

2009. december 20., címkék: Nagyvilág, ekd, protestáns fejlesztési szervezet, angela merkel

Angela Merkel és más kormányok vezetői sem tettek eleget történelmi felelősségüknek a klímacsúcson – állítják protestáns egyházi szervezetek, mint például a „Kenyeret a világnak”, vagy a Katasztrófasegély Diakóniai Szervezet, és a Protestáns Fejlesztési Segélyszervezet. A felmelegedésnek a tervezett 2 Celsius fok alatt tartásáról tervezett megállapodást nem sikerült tető alá hozni.

Felhívás Angela Merkelhez klímaügyben, amit egyházi vezetők is aláírtak

2009. december 17., címkék: Nagyvilág, angela merkel, jann schmidt, klímacsúcs

Egyházi vezetők, a kultúra és a tudomány vezető személyiségei is aláírták azt a felhívást, amiben a koppenhágai klímacsúcsra készülő Angela Merkel kancellárasszonytól kérik: vesse latba tekintélyét és befolyását a dán fővárosban, hogy sikerüljön fair, hatékony és jogilag is mindenki számára egyértelműen értelmezhető klímaegyezményt tető alá hozni.